Kategorijas
Uncategorized

Pleca vadītāja Ingu Oliņa stāsta par “Vecāku izglītības programmu”

Lai sīkāk pastāstītu par jauno vecāku apmācībām, kas sākušas uzņemt apgriezienus, 31. jūlijā fonda PLECS vadītāja Inga Oliņa viesojās Latvijas Radio programmā “Labrīt”. Interviju iespējams noklausīties Lsm.lv mājaslapā

Kopš “Dod pieci!” akcijas daudz strādāts, lai izveidotu programmu, kuru ieviest Latvijā tiem vecākiem, kuri ir bērniņa gaidībās vai audzina bērnu vecumā līdz trim gadiem. Jaunā vecāku izglītības programma ir unikāla – tā izstrādāta īpaši Latvijai un ir pirmā šāda veida programma pasaulē, kas paredzēta tieši jaunajiem vecākiem, Latvijas Radio pauda fonda “Plecs” vadītāja Inga Oliņa.


Projektā piesaistītie profesionāļi uzskata, ka “šī ir kvalitatatīva, vienkārši saprotama, loģiski sakārtota programma, kas padara mūsu emocionālās attiecības ar līdzcilvēkiem daudz vienkāršākas, vieglākas, saprotamākas,pieejamības. Tuvība un drošs piesaistes veids ir daudz efektīvāks nekā kas cits,” izveidoto programmu raksturo fonda “Plecs” vadītāja Inga Oliņa.

Latvijas vecāki neatšķiras no vecākiem pasaulē, bet tomēr izkristalizējušās dažas nianses, kas saistās ar mūsu pieredzi bērnu audzināšanā, piemēram, mēs esam atturīgi.

“Latvijas vecāki neatšķiras no vecākiem pasaulē, bet tomēr izkristalizējušās dažas nianses, kas saistās ar mūsu pieredzi bērnu audzināšanā, piemēram, mēs esam atturīgi. Mērķis, uz kuru tiekties ar šo apmācību, ir vecākiem mācīt harmonizēt savas attiecības ar bērniem, apzināties bērnu vajadzības un nodrošināt attiecības, kurās vecāki ir drošs atbalsts un rada iespējas realizēties bērna potenciālam. Apmācības būs pieejamas visā Latvijā. Grupas ir nelielas – 12 līdz 16 cilvēki, lai radītu intīmu un drošu atmosfēru. Nodarbības ir lekciju un prezentāciju formā, ir arī praktiski uzdevumi un padomi, vecāki saņem sagatavotos materiālus.”

24. jūlijā mācības uzsāka fonda „Plecs” veidotās “Vecāku izglītības programmas” pirmā jauno vecāku pilotgrupa, kurā vecāki dod savus ieteikumus programmai. “Vecāku iesaiste ir brīnišķīga, mēs jūtam, ka vecākiem kursi ir svarīgi. Galvenais ir vecākus iemācīt sadzirdēt un novērtēt savus bērnus,” pauž fonda “Plecs” vadītāja Inga Oliņa. Nākamo grupu mācību datumi būs zināmi augustā.

Pieteikties aicināti topošie vecāki bērniņa gaidībās un vecāki ar bērniem līdz 2 gadu vecumam. Līdz šim “Vecāku izglītības programmai” saņemti jau vairāk nekā 300 pieteikumi.