Kategorijas
Uncategorized

Plecs uzsāk VIP* apmācību grupu komplektāciju

Rudens Plecā sācies ražīgi! Vasaras beigās noslēdzoties Vecāku izglītības programmas pilotam, turpinājām satura izstrādes darbu sadarbībā ar psiholoģijas un psihiatrijas jomas ekspertiem. Pateicoties atgriezeniskajai saitei no pilota dalībniekiem, veicām papildinājumus un uzlabojumus, lai programma sasniegtu vecākus visaugstākajā kvalitātē. 

Lai ziedotāju līdzekļi tiktu izmantoti maksimāli efektīvi, esam centušies atrast sadarbības partnerus dažādās pašvaldībās, lai varētu nodrošināt bezmaksas telpas programmas apmācību norisei. Paldies ikvienam, kurš ir atsaucies šim aicinājumam un sniedzis savu atbalsta plecu!

Varam pavēstīt, ka jaunie vecāki, kuri pieteicās vietnē http://vecakiem.plecs.lv, saņems uzaicinājumus uz konkrētām apmācību grupām. Pirmās apmācību grupas komplektējam Jūrmalā, Mārupē un Rīgā (dažādos laikos – no rītiem, pusdienlaikos, vakaros un brīvdienās), bet tuvākajā laikā apmācības varēsim nodrošināt arī citās Latvijas vietās.

Grupu komplektācijas process ir daļēji automatizēts. Plecs sagatavo interaktīvu anketu katrai apmācību grupai un tad sazinās ar konkrētam reģionam piederošu dalībnieku grupu, kuriem ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko grupu ar atbilstošu norises laiku, vietu un programmas treneri. Ja dalībnieks nevar apmeklēt nevienu no piedāvātajām grupām, tad sazināmies atkal, kad notiek nākamo grupu komplektēšana. 

Fonds Plecs aktīvi strādā, lai nākotnē varētu šo programmu piedāvāt ikvienam jaunajam vecākam Latvijā. 

Vienā apmācību grupā piedalās no 12 līdz 16 dalībniekiem. Vecāku izglītības programmas (VIP) apmācības vada sertificēti programmas treneri ar pieredzi sociālajā darbā, psiholoģijā un grupu vadīšanā. Programma ir interaktīva un vērsta uz praktisko iemaņu apgūšanu. Jaunie vecāki ne tikai iegūst vērtīgas teorētiskas zināšanas, kas palīdz labāk izprast savu bērnu un sevi, bet apgūst arī daudz praktisku uzdevumu, metožu un vingrinājumu, kurus integrējot ikdienas dzīvē ar ģimeni, varam veicināt saiknē balstītas un drošas attiecības ar saviem bērniem, kas veicina viņu maksimālā potenciāla īstenošanu.

Atgādinām, ka Vecāku izglītības programma ir tapusi un tiek īstenota, izmantojot labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedotos līdzekļus, un par ziedojumiem būs iespējams apmācīt 583 jaunos vecākus. Kopumā saņemts jau vairāk nekā 800 pieteikumu, tādēļ fonds Plecs aktīvi strādā, lai nākotnē varētu šo programmu piedāvāt ikvienam jaunajam vecākam Latvijā, veidojot sadarbības ar pašvaldībām un veicinot izmaiņas sistēmā un likumdošanā. Aicinām ikvienu interesentu turpināt pieteikties Vecāku izglītības programmas apmācībām, tādējādi mudinot arī savu pašvaldību iesaistīties programmas īstenošanā. 

Sakām paldies ikvienam, kurš ir sniedzis atbalstu šīs programmas īstenošanā, īpaši – “Rimi Latvia”, “Draugiem Group”, “SEB banka”, “CSDD”, “Rīgas motormuzejam”, “Eiropas savienības mājai”, “Britu padomei” un “Latvijas Nacionālajai bibliotēkai”. 

Vecāku izglītības programma – investīcija sabiedrībā! 

*VIP – Vecāku izglītības programma